Nisko między wojnami – ODBUDOWA NISKA PO WIELKIEJ WOJNIE

W Piątek 15 Września w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji odbyła się pierwsza prelekcja z cyklu „Nisko między wojnami”. Tematem wykładu była „Odbudowa Niska po Wielkiej Wojnie”, którą przygotowała i poprowadziła pani Ewa Krzyżek -regionalistka.

Tematem rozmów było m.in. Powstanie Komitetu Odbudowy skupiającym się na odnowieniu lub zburzeniu budowli pozostawionych po wojnie.

Szczegóły Prelekcji pod poniższym linkiem, a tu zapraszam do obejrzenia Galerii oraz zarezerwowaniem czasu na kolejną prelekcję pt. „Wokół administracji w Nisku. Wybrane zagadnienia z przełomu XIX i XX w.”, którą poprowadzi pani Konrad Krzyżak.
Termin to: 22 Września godzina 17:00 w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.

Cykl wykładów stanowi element projektu Czas odbudowy i wielkich zmian, realizowanego przez Niżańskie Centrum Kultury Sokół. Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.