Fundacja Promocji i Kreatywności PIK w Nisku

Pierwsze Zwycięstwo AKS Orkan Nisko za 3 Punkty

14 Stycznia br AKS ORKAN NISKO rozegrał niesamowite spotkanie na własnym boisku w ramach 2. kolejki 2. Ligi podkarpackiej mężczyzn! 🤩 Pokonał zespół Towarzystwa Kultury Fizycznej w Rakszawie, zdobywając pierwsze zwycięstwo za 3 punkty po reaktywacji klubu! 🎉 był to niesamowity powód do radości! 👏👏
Mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:17, 25:21, 25:11) dla lokalnego zespołu, ale co za emocje towarzyszyły nam w trakcie gry! 😅 Pomimo przegrywania w pierwszym secie, aż 6:0 udało się go ostatecznie wygrać. ! 💪💪
Drugi set również nie był łatwy, ale tym razem przeciwnik miał mniejszą przewagę – tylko 3 punkty od samego początku. Punkty były zdobywane na zmianę, aż doszliśmy do remisu 14:14. W pewnym momencie, po kilku błędach z naszej strony, Rakszawianie wyszli na prowadzenie 18:14. Ale wtedy nadszedł moment naszego przyjmującego, Mirona Zająca, który kontrowersyjnymi zagrywkami doprowadził do odrobienia strat i wyniku 20:18 dla nas. Niewątpliwie to był punkt zwrotny, który zapewnił nam wygraną w drugim secie! 🦾
Trzeci set to już nasza dominacja! Cały zespół świetnie funkcjonował – przyjęcie, zagrywka, atak, blok-obrona – wszystko działało jak w zegarku i to pozwoliło nam pewnie wygrać ten set jak i całe starcie! 👏👏
Skład na obecnym meczu drużyny Niska:
– Rozgrywający: Kamil Zarewicz – nasz kapitan i mózg drużyny 😁, Jakub “Skała” Skalny
– Przyjmujący: Miron “Mitek” Zając, Mateusz “Pyru” Pyrak, Piotr “Piti” Frączek (który zagrał na ataku), Arkadiusz Budzyński, Hubert “Bercik” Ślusarczyk
– Środkowi: Paweł Kania, Wojciech “Wojti” Bąk
– Atakujący: Łukasz “Skipa” Skrzypek
– Libero: Hubert “Wiśnia” Wiśniowski, Michał “Rąpi” Rąpała (który wystąpił na pozycji przyjmującego)
– Trener: Agata Zych
Tradycyjnie w lewym rogu hali był kącik zabaw dla najmłodszych, aby już od małego dzieci zaprzyjaźniły się z tak pięknym sportem, jakim jest siatkówka.
Dajcie znać w komentarzach, jakie są Wasze odczucia po tej emocjonującej walce! 💬 Czy jesteście zaskoczeni wynikiem? Kto był Waszym ulubionym zawodnikiem? Dajcie się ponieść dyskusji! 🗣️#EmocjeNaBoisku #NaszeZwycięstwo #Nisko #AksOrkanNisko